Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Mühendislik Hesaplamaları için En İyi Araç; PTC Mathcad!


Birçoğu, mühendislik hesaplamaları için ‘Hesap Tablosu’ yazılımlarını kolaylık sağlamak için kullanır. Ancak ‘Hesap Tablosu’ yazılımları bu iş için en iyi araç değildir. Mevcut ‘Hesap Tablosu’ yazılımları ile elektronik tablolarınızı kullanırken dahi, verimliliği artırmak için özel bir mühendislik hesaplama yazılımının faydalarını ve konforunu keşfedin.

Mühendislik hesaplamaları için ‘Hesap Tablosu’ yazılımları mı kullanıyorsunuz? Tekrar düşünün!

‘Hesap Tablosu’ yazılımları, başlangıç seviyesinde temel muhasebe ve finans için, satır ile birlikte sütunları kullanarak, hesaplamaları tablo haline getirmek üzere tasarlanmıştır. O zamandan beri, matematik işlevleri eklemek için zaman içinde gelişerek, orijinal ızgara biçimine sadık kalmıştır.

‘Hesap Tablosu’ uygun bir seçimdir, peki mühendisler için doğru seçim midir?

Mathcad ve Hesap Tablosu yazılımları arasındaki büyük fark

Tipik mühendislik matematiği, ‘Hesap Tablosu’ yazılımında yukarıdaki gibi görünür. Mühendislik bilgisi ile uğraşmanız gerekirken, hücre referansları ve parantez kaosu içinde kaybolursunuz. Elektronik tablo matematiği ile yapmış olduğunuz çalışmayı kontrol etmek ve doğrulamak zordur. Ayrıca, tabloda mühendislik ‘birim değerleri’ olmadığından, görenler bu formülün ne için olduğunu anlamakta zorlanırlar.

PTC Mathcad, mühendislerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Yukarıdaki denklem, soldaki ile aynı örnek denklemdir. Buna rağmen, Mathcad’in doğal matematik gösterimi, onu bir matematik ders kitabından alınmış gibi gösterir. Herhangi bir mühendis formüle baktığında denklemi kolayca anlayabilir. Ayrıca Mathcad, birimleri takip eder, bu da bunun mekanik enerji için bir formül olduğunu bilmenizi sağlar.  

Mathcad'in mühendislik hesaplamalarına yaklaşımı

Mathcad’i seçin! Çünkü hesaplama tablosu yazılımları Mathcad ile rekabet edemez.

Mathcad, mühendislere mühendislik matematiği için özel olarak oluşturulmuş bir uygulama sunar. Bu program, matematiği sezgisel bir şekilde görsel olarak temsil ederken, beyaz tahta benzeri kullanıcı arabirimi ile mühendislik hesaplamalarını tanımlamayı, anlamayı ve değiştirmeyi kolaylaştırır.