Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

CAD/CAM/CAE Uygulamaları İçin Yüksek Performanslı İş İstasyonları


İş İstasyonları uzmanlık ve yoğun güç gerektiren iş akışları için tasarlanmıştır, bu sayede en zorlu işlerinizi en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Hiçbir şeyden ödün vermeden tam hız çalışır.

İş istasyonları, tek ve çift işlemcili sistemlerde en son Intel® Xeon® işlemcileri ve NVIDIA® Quadro® profesyonel grafik donanımı ile güçlü performans sunar. Sektörel bağımsız yazılım satıcıları tarafından onaylı, yüksek enerji verimliliğine sahip ve fazlasıyla çok yönlü olan ürünler beklediğiniz üstün güvenilirliği sunar.

İster karmaşık modeller, ister büyük montajlar yaratmak, ister fotogerçekçi görüntüleri işlemek ya da jeofiziksel ve sismik yorumlamaları analiz etmek zorunda olun, Sunduğumuz İş İstasyonları ürünlerimiz işi yapmak için rakipsiz bir işlem gücüne sahiptir. 

İş İstasyonu (Workstation) Nedir?

Profesyonel iş yerleri için tasarlanmış ve en son özelliklere sahip mobil veya masaüstü bilgisayarlara verilen isimdir. İş istasyonları, sıradan bilgisayarlardan farklı olarak daha karmaşık ve daha profesyonel çalışmalar için kullanılır. Büyük veriler, karmaşık veri işlemleri, 3O modelleme yapan çalışanların kullanması için tasarlanmıştır.

Uzun süren sertifikasyon aşamalarından geçerek hazırlanan Workstation’lar uzun süre problemsiz bir şekilde çalışma olanağı sağlar. Yüksek veri hacmi ya da karmaşık programlar üzerinde sorunsuz bir biçimde çalışmamıza yardımcı olur.

Workstation’ları diğer bilgisayarlardan ayıran özellikler şunlardır:

Masaüstü iş istasyonlarında Intel Xeon işlemci kullanılır. Her birinde 8 çekirdek bulunan bu işlemcilerden iki tane takılabilen iş istasyonları ise çok daha yüksek performans sağlar. İş istasyonlarına birden fazla ekran bağlanabilir. Özellikle çoklu ekranda çalışmak zorunda kaldığınız işler yapıyorsanız bu sistem işinizi oldukça kolaylaştıracaktır

İş istasyonlarında, mühendislik, tasarım, animasyon gibi yoğun grafik ve hesaplama işlemlerinin yapılabilmesine olanak sağlayan ekran kartları kullanılır. Ayrıca diğer PC sistemlerinden farklı olarak ECC bellekler kullanılır. Bu bellekler sayesinde sistemde kilitlenme ya da sistem çökmesi gibi sorunlar yaşanmaz.

EEC RAM Nedir? Ne İşe Yarar?

EEC RAM (Error Correction Code) hata düzelten ram anlamını taşımaktadır. İş istasyonlarında tercih edilen bu RAM ile veri aktarımı oldukça hızlı bir şekilde ve hatasız olarak sağlanır. Veri aktarımı sırasında hata oluşmuş olsa dahi EEC RAM bu hatayı düzelterek iş istasyonlarının kilitlenmesini engeller. Özellikle yüksek verilerin aktarımı sırasında yoğun çalışma nedeniyle disklerde hata oluşabiliyor. EEC RAM, sorunu düzelterek aktarımını sorunsuz bir şekilde sürmesine olanak sağlıyor,

Mobil İş İstasyonu (Workstation) Nedir?

Mobil iş istasyonu, taşınabilir ya da dizüstü iş istasyonlarına verilen addır. Günümüzde masaüstü iş istasyonlarının yerini çoğunlukla mobil iş istasyonları almıştır. Genellikle mühendisler, mimarlar ve tasarımcılar tarafından tercih edilen mobil iş istasyonları, data aktarımını hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirmektedir.