Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Tasarım Teknoloji

Jacobs Mühendislik, Havacılıkta Üretken Tasarımla Ürün Tasarımını Yeni Zirvelere Taşıyor

PROBLEM :
NASA’nın yaşam desteği sırt çantasını iyileştirmek için Jacobs Mühendislik’in, geleneksel tasarım önyargılarına meydan okuyabilecek ve optimum performans ve güvenlik dengesi sağlayabilecek bir tasarım yazılımına ihtiyacı vardı.

Ağırlığa duyarlı havacılık endüstrisinde, ürün mühendisleri güvenliği, güvenilirliği ve hafif tasarımı dengelemelidir. Bir NASA yüklenicisi olarak Jacobs Mühendislik, yaşam destek sırt çantası tasarımlarını optimize etmek için PTC ile birlikte çalıştı ve bu mükemmel dengeyi sağladı.

Teknik olarak, yaşam destek sırt çantasına Exploration Portable Life Support System veya xPLSS adı verilir, Astronotlar onu Uluslararası Uzay İstasyonu’nda, Ay’da ve hatta Mars’ta dünyadan yaklaşık 238.000 mil uzakta olan ortamlarda kullanır. NASA, her gramını fırlatma maliyetleri üzerindeki etkisi ve sırt çantası durumunda astronotların hareketliliği üzerindeki etkisi açısından inceler.

Jacobs Mühendislik, PTC’nin Creo 7’de bulunan Üretken Tasarım yeteneklerine başvurdu.

ÇÖZÜM :
Üretken Tasarımla
 Jacobs Mühendislik’in ekibi, sistem gereksinimlerine göre otomatik olarak optimize edilmiş tasarımlar oluşturdu. Dahası, geleneksel ve katmanlı üretim dahil yüzlerce farklı malzeme ve üretim süreci kombinasyonunu hızla keşfedebildiler. Jacobs Mühendislik, bu yenilikçi yaklaşımı her kilogramdan en yüksek performansı elde etmek için çeşitli yapısal bileşenlere uyguladı.

Stratejik bir bakış açısından, Creo 7 Üretken Tasarım motoru, Jacobs Mühendislik’in geleneksel tasarım önyargılarına meydan okumasını da sağladı.

“Bir mühendis olarak dik açıları, düz yüzeyleri ve yuvarlak boyutları severim ve üretken tasarım bunun en iyi çözüm olmayabileceğini söylüyor ve bu nedenle, işimde mümkün olan en iyi mühendis olmak istiyorsam, bu tür çözümleri bulmak için üretken tasarıma bakarım.

Jesse Craft,
Kıdemli Tasarım Mühendisi ve İnovasyon Proje Yöneticisi
Jacobs Mühendislik

SONUÇ :
Jacobs Mühendislik, % 50’ye varan oranda parça kütle azaltımı gerçekleştirdi, bu da önemli ölçüde yakıt tasarrufu ve gelişmiş astronot hareketliliği sağladı. Jacobs Mühendislik ayrıca üretken tasarım kullanmanın tasarım süresini %20 kısaltarak mühendislik ekibinin üretkenliğini artıracağını vurguladı.

PTC’nin Creo ve üretken tasarım özelliği ile, gökyüzü Jacobs Mühendislik için sınızrsızdır.