Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Tasarım

Unite Teknolojisi Nedir?

Creo Unite Teknolojisi, çeşitli formatlardaki CAD verilerinin doğrudan PTC Creo ile kullanılmasını sağlar. Başka bir deyişle, bir Creo montajı oluşturabilir ve bir SOLIDWORKS, NX, CATIA, SOLIDEDGE ve INVENTOR parçasını veya alt montajını doğrudan tasarımıma ekleybilirsiniz. Veri dönüştürme gerekmez.

Yeni bir CAD (diğer adıyla dosya) verisi oluşturulmaz, ve ek bir yazılım yüklemeniz gerekmez. Creo olmayan ve Creo dosyaları arasında montaj ilişkileri oluşturulabilir. Bağlam içi özellikler de oluşturulabilir. SOLIDWORKS, NX, CATIA, SOLIDEDGE ve INVENTOR modelini kaynak uygulamasında değiştirilirse, bu güncellemeler neredeyse Creo’ya özgüymüş gibi Creo montajı ile kullanılabilir.

Dosyayı Aç ve İçeri Aktar

Birçok CAD verisinin olduğu bir ortamda araçların işbirliğini ve konsolidasyonunu geliştirmek için bir başka önemli nokta, PTC Creo çoğu CAD dosya formatı çeşidi için içe aktarma araçları içermesidir. Creo, STEP veya Parasolid gibi nötr bir dosya formatı kullanmak zorunda kalmadan yerel geometriyi içe aktarabilir ve artık ortağınızdan sizin için bir dosya dışa aktarmasını istemezsiniz. Kullanıcı için veri kaybı sorununu ortadan kaldırır. Unite teknolojisi, diğer uygulamalarda oluşturulan CAD modelleriyle çalışmayı kolaylaştırır ve size önemli ölçüde zaman kazandırır.

Birden fazla CAD verisinin olduğu bir ortamda araçların işbirliğini ve konsolidasyonunu geliştirmek için bir başka önemli nokta, PTC Creo çoğu CAD dosya formatı çeşidi için içe aktarma araçları içermesidir. Creo, STEP veya Parasolid gibi nötr bir dosya formatı kullanmak zorunda kalmadan yerel geometriyi içe aktarabilir ve artık ortağınızdan sizin için bir dosya dışa aktarmasını istemezsiniz. Kullanıcı için veri kaybı sorununu ortadan kaldırır. Unite teknolojisi, diğer uygulamalarda oluşturulan CAD modelleriyle çalışmayı kolaylaştırır ve size önemli ölçüde zaman kazandırır.

Birçok CAD yazılımı, içe aktarma menüsü tıklamasını bırakmış ve işlevselliği arttırabilmek için Aç komutlarına yerleştirmiştir. Creo’da net bir ayrım olduğu için bu kafanızı karıştırmasın. Bir dosyayı içe aktarırken (import), yerel Creo dosya biçiminde yeni bir iş dosyası oluşturulur. Bir dosyayı açarken ise (File|Open), yeni bir iş dosyası oluşturulmaz ve orijinal dosya biçimi kullanılır.

Bu Neden Önemli?

Ek dosya yönetimi maliyeti, dönüştürme için harcanan zaman, dönüştürme hataları olasılığı ve geometriyi değiştirme yeteneğinin yanı sıra, Ancak ortak CAD formatlarını İçe Aktarabilecek ve rakip 3D CAD formatları olarak kaydedebilecektir. Bu çift yönlü yetenek, rakip yazılıma sahip çeviriciler için genellikle ekstra maliyete sahiptir, ancak bu özellik Creo en ucuz paketinde bile ücretsiz gelmektedir. Yani ek bir maliyet gerektirmez!

PTC Creo çoklu CAD ortamı konsolidasyon ve işbirliği sorunlarını çözmek için benzersiz bir yaklaşım benimser. Kesinlikle Creo ürün ailesine güzel bir katkı ve mevcut Creo kullanıcılarını çok daha üretken ve verimli hale getirir. Tasarım süreci boyunca veri bütünlüğünü sağlayarak zamanında ürün teslimatını destekler ve bu sayede, kullanıcılar farklı CAD yazılımları kullanan ekiplerle daha verimli çalışabilirler.

Detaylı Özellikleri ile ilgili ürün broşürünü bu bağlantıdan indirebilirsiniz.