Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Tasarım Teknoloji

Creo ve Yapay Zeka Teknolojisi

Creo Üretken Tasarım, ürün tasarımında ve üretimde devrim sözü veriyor.
Bulut bilişim ve yapay zeka teknolojilerinden faydalanan teknoloji mühendisleri benzeri olmayan tasarımlar yapabiliyor.

Tam Olarak Nasıl? 

Üretken Tasarım, 3B modellerin bilgisayar yazılımı tarafından oluşturulduğu ve optimize edildiği devrim yaratan bir teknolojidir.

Kullanıcı model için üretim süreçleri, yükler ve kısıtlamalar gibi gereksinimleri belirler ve ardından yazılım bu gereksinimleri karşılayan tasarımları sunar.

Bu tasarımcının ürün tasarım varyasyonlarından kurtulduğu anlamına gelmez, ağırlık merkezleri, fiziksel kısıtlamalar, kullanılacak malzeme v.b hakkında düşünmesi gerekir. Aslında mühendis bu farklı kriterleri ne kadar iyi tanımlarsa sistem olası çözümleri o kadar iyi keşfeder.

Özellikle acemiler için kısıtlamaları kolayca keşfetmelerine yardımcı olur.
Örneğin, tasarımlarınızı 3B yazdırılacak şekilde ayarlayabilir ve daha sonra 3 eksenli bir işleme merkezinde deneyebilirsiniz. Bütçenize ve zamanınıza göre size en uygun çözüme karar verebilirsiniz.

Üretken Tasarım Hangi Sorunları Çözer?

Çok kısa sürede yüzlerce yenilikçi tasarım seçeneği sunar.

Örneğin, seçenek 1 daha hafif bir model olurken, seçenek 2 daha ağır olabilir kullanacağınız yere ve duruma göre istediğiniz seçeneği anında kullanabilirsiniz.

Genel olarak Creo Üretken Tasarım özelliğinin ürünlerinizi rekor seviyede pazara sunmanıza yardımcı olur. Hemen görünür olmasa da Creo Üretken Tasarım aşağıdakileri isteye şirketler için önemli bir fark yaratır.

 • Farklı Tasarım Varyasyonları: Dürüst olmak gerekirse çoğu tasarım daha önce çalışan modellere benzer. Küçük değişiklikler yapıyoruz ve bu değişikliklerin müşteriler için çekici olmasını umuyoruz. Creo  Üretken Tasarım gereksinimleri fazlasıyla karşılayan yüksek performanslı parçalar ve yeni ürünler oluşturarak bu rutinden çıkmanıza olanak tanır.
 • Uzman Sonuçlar : Beceri açığı konusunda endişeli misiniz? Yeni mezun tecrübesiz bir makine mühendisi artık kapsamlı bilgi olmadan Creo Üretken Tasarım özelliğini kullanıp bir parça oluşturabilir ve sistem uygun yüzlerce tasarım seçeneği sunabilir. Üretken Tasarım teknolojisine dahil olan yapay zeka sayısız tasarım seçeneğini filtrelemesine yardımcı olabilir.
 • Ürün Maliyetlerini Düşürme : Creo Üretken Tasarım yüksek maliyeti olabilecek parçaları optimize ederek sizi paradan tasarruf ettirebilir. Yukarıdaki resimde görünen parça döküm, 3 eksen işleme ve 3B yazdırma prensiplerine göre farklı 3 varyasyonda tasarlanmıştır.Creo Üretken Tasarım Kullanan ŞirketlerMühendisler yeni tasarım seçeneklerini keşfetmek için Creo Üretken Tasarım özelliğinden yaralanmaya başladılar ve faydaları ;

  Yukarıda ki animasyonda gösterilen parçanın yeniden tasarımı, orijinal tasarıma göre %75 daha hafif ve Creo Üretken Tasarım özelliği ile optimize edildi.

  Jacobs Mühendislik, PTC’nin Üretken Tasarım çözümünü kullanarak NASA için yeni nesil uzay giysisi tasarlıyor.

  Jacobs Mühendislik firmasından Tasarım Mühendisi Jesse Craft, Üretken Tasarım kullanmanın tasarım süresini% 20 kısaltacağını ve inanılmaz derecede hafif parçalar üreterek önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayacağını düşünüyoruz. “

  Üretken Tasarımı İş Başında Görün :

  Aşağıdaki video da çalışmanın nasıl yapılacağı ve nasıl optimize edildiğini görün.

  Topoloji Optimizasyonu ve Üretken Tasarımın Farkları Nelerdir?

  İki terim genellikle birbirinin yerine kullanılır. Topoloji Optimizasyonu yalnızca işlevsel hedeflere, kısıtlamalara ve yüklere dayalı olarak çözüme yaklaşır. Üretken Tasarım ise işlevsel ve mühendislik dışı gereksinimleri temel alır.

  Üretken Tasarım Günümüz Mühendisleri İçin Ne Anlama Gelir?

  Yeni mezun tecrübesiz mühendislerin, başarılı ürün modelleri üretmeye hızlı bir şekilde başlamasına yardımcı olur. Jesse Coors-Blankenship Makine tasarımı ile ilgili yayınlanan bir makalesinde her seviyedeki mühendisler için Üretken Tasarım parametrelerini ayarlamak ve test koşullarına göre değiştirmelerini gerektiğinden bahsediyor.

  “Tasarımlarını iyileştirmek için meşakkatli deneme yanılmalardan kurtulan mühendisler, tasarımın nasıl gerçekleştirildiğinden çok tasarımlarının neyi başarması gerektiğine odaklanabilirler

  Umarız Creo Üretken Tasarım ile ilgili bazı sorularınız yanıtlanmıştır. Kısacası, şirketlerin en iyi tasarımlarını daha kısa sürede teslim etmelerine yardımcı olacak yeni ama güçlü bir teknolojidir.